Plener Fotograficzny pod nazwą Nocne wędrówki ścieżkami Jana Kochanowskiego

Dom Kultury w Zwoleniu był po raz pierwszy organizatorem Pleneru Fotograficznego pn.”Nocne wędrówki ścieżkami Jana Kochanowskiego”. Plener odbył się nocą z 10 na 11 czerwca 2011 roku. Uczestnikami byli artyści fotograficy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Fotoklubu RP Regionu Radomskiego, a także fotograficy nie zrzeszeni z Radomia i Zwolenia. W plenerze wzięli udział także uczniowie Liceum Plastycznego im. Józefa Brandta w Radomiu.

16. osobowa grupa odwiedziła miejscowości związane z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego, m.in. Sycynę, Czarnolas i Zwoleń. W ciągu kilku godzin i w dość trudnych nocnych warunkach oświetleniowych powstały liczne i ciekawe fotografie potwierdzające zasadę, że dla ludzi z pasją nie ma rzeczy niemożliwych.

Głównym celem jest zorganizowanie wystawy poplenerowej, na której zostaną zaprezentowane najciekawsze prace, wybrane przez uczestników oraz organizatorów pleneru. Otwarcie wystawy nastąpi 24 czerwca o godz. 19 30 br. w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu w ramach wydarzenia kulturalnego pn. XXXII Imieniny Pana Jana.

Skip to content