Nowe komputery w Domu Kultury

Dom Kultury w Zwoleniu rozszerza swoją ofertę. W poniedziałek 9 maja w zwoleńskiej placówce rozpoczęło działalność ogólnodostępne centrum komputerowe.

Do dyspozycji zainteresowanych jest 5 stanowisk z dostępem do internetu. „Codziennie będą mogli z nich korzystać użytkownicy w różnym wieku, nie tylko dzieci czy młodzież, ale również starsi mieszkańcy, np. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku” – mówi dyrektor domu kultury Anna Wieczerzyńska.

Zorganizowanie centrum kosztowało ponad 19 tysięcy złotych, z czego 11 tysięcy to dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dom kultury pozyskał te środki w ramach tak zwanych małych projektów za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Dziedzictwo i rozwój”.
Zgodnie z jego założeniami nowe możliwości zwoleńskiego ośrodka będą wykorzystywane do aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców, a także promocji walorów obszarów wiejskich oraz wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych na terenie 11 gmin, wchodzących w skład LGD. „W ten sposób mieszkańcy będą mieć też łatwiejszy dostęp do informacji o ofertach edukacyjnych, możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców czy skutecznego poszukiwania ofert pracy” – dodaje dyrektor Wieczerzyńska.
Oficjalnego otwarcia centrum dokonał, w imieniu burmistrza Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, jej zastępca Włodzimierz Kabus. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” oraz koordynator projektu Ryszard Krawczyk, który będzie odpowiadać za funkcjonowanie centrum.
Z komputerów i internetu w Domu Kultury w Zwoleniu można korzystać w dni robocze między 7.30 a 20.00 oraz w soboty od 9.30 do 15.30.

IAS

Skip to content