I Teatrałki

W dniu 1 kwietnia dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska przywitała młodych aktorów z Sycyny, Zwolenia, Niedarczowa, Babina, Janowa, Baryczy i Kowalkowa, którzy przyjechali do Domu Kultury w Zwoleniu, aby uczestniczyć w przeglądzie teatrów.

Pani burmistrz Bogusława Jaworska dokonała oficjalnego otwarcia I Teatrałek życząc dzieciom wspaniałych ról i niezwykłych przeżyć.

W jury zasiedli Marek Ślufarski – przedstawiciel Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu, recytator, reżyser , aktor, instruktor teatralny, Elżbieta Nowakowska – dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu, wieloletni instruktor Zwoleńskiego Teatru Amatorskiego i Elżbieta Chachlowska – polonista Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu, reżyser sztuk teatralnych dla młodzieży.

Teatrzyki prezentowały się w trzech kategoriach.

Spośród najmłodszych grup I miejsce komisja przyznała „Iskierkom” z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu za inscenizację pt. „Wiosna , wiosenka”, dzieci przygotowała pani Anna Tadej , a scenografię wykonała Iwona Mendel.

II miejsce przypadło teatrzykowi SŁONECZKA z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu za przedstawienie „Inscenizacja dożynkowa” , które opracowała Anna Solecka, w tej kategorii III miejsce jury przyznało ” Krasnalkom” z Publicznej Szkoły Podstawowej z Janowa za spektakl „Święto wiosny”, który wyreżyserowała Elżbieta Nowicka.

Wyróżnienia zdobyły teatrzyki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy za „Wiosenną przygodę Kubusia Puchatka” i grupa teatralna z Publicznej Szkoły w Kowalkowie „Słoneczka” za inscenizację „Wakacje”.

Nagrodę aktorską w tej kategorii zdobyła Oliwia Pawelec z PSP Janów.

W II kategorii do konkursu przystąpiło osiem grup teatralnych. Kategoria ta obejmowała klasy I- III. Najciekawszym przedstawieniem okazała się bajka „Twoje – nie moje” w wykonaniu teatrzyku z Domu Kultury prowadzonego przez Ewę Bulzacką. II miejsce zajęła grupa Abe-cede utworzona z uczniów klasy III a – Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, która wystawiła sztukę w reżyserii Anny Duliasz ” Księżniczka na ziarnku grochu”. Jury przyznało dwa trzecie miejsca które przypadły teatrzykowi z klasy III d Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu za baśń Andersena „Dziewczynka z zapałkami” w reżyserii Agaty Dmuchowskiej i „Bajkowym Skrzatom” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie za przedstawienie „Jaś i Małgosia” w reżyserii Bożeny Kuli i Justyny Kochanek. Niezwykłym talentem aktorskim w tym przedziale wiekowym wykazała się Nikol Wieczerzyńska , która podczas Teatrałek zagrała rolę Sroki i Dziewczynki z zapałkami.

Wyróżniono „Iskierki” z Sycyny za przedstawienie „Kopciuszek”, młodych aktorów przygotowała pani Halina Libiszewska, komisja wyróżniła spektakl „Królowa Śniegu” w wykonaniu uczniów III b z Publicznej Szkoły Podstawowej ze Zwolenia, który przygotowała pani Bożena Cieloch, ponadto wyróżniono spektakl „Kwiat małej Idy” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu i przedstawienie „Jaś i Małgosia” zagrany przez „Skrzaty” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedarczowie.

Członek komisji pan Marek Ślufarski po każdej kategorii dzielił się spostrzeżeniami i wskazówkami co do słowa, gry aktorskiej, muzyki i scenografii.

W kategorii III – klasy IV – VI I miejsce zdobył zespół teatralny BARDYDURKA – GONG z Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy za spektakl pt. „Co mi w duszy gra” przygotowany przez Krzysztofa Śmietankę, Beatę Wieczerzyńską i Alicję Kajdan.

II miejsce członkowie jury przyznali „Szkolnemu Teatrzykowi” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu za spektakl pt.” Agresji mówimy NIE”

Nagrodę aktorską zdobyła Aleksandra Goźlińska z PSP w Baryczy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a zdobywcy I, II i III miejsc pamiątkowe statuetki, dla młodych talentów aktorskich Dom Kultury ufundował książki i pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy I Zwoleńskich Teatrałek mają nadzieje, że przegląd teatrów wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

Ewa Bulzacka

FOTOGALERIA

Skip to content