Wystawa fotografii

22 marca w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej pt. ”Nad Iłżanką, Zwolenką, Wisłą w otulinie Puszczy Kozienickiej”. Autorami zdjęć są Elżbieta Nowakowska dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu, Robert Kusio i Ryszard Krawczyk – instruktorzy Domu Kultury w Zwoleniu oraz Jerzy Madejski i Kajetan Orzeł z Radomia.

Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Oświatowe SYCYNA, Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” oraz Dom Kultury w Zwoleniu. W roli gospodarza wystąpiła Natalia Anna Wieczerzyńska dyrektor DK. Po przywitaniu gości podziękowała Panu profesorowi za pomysł zaprezentowania tej wystawy w Galerii DK, złożyła autorom gratulacje i życzenia kolejnych osiągnięć. Następnie głos zabrał profesor Henryk Bednarczyk – prezes Stowarzyszenia Oświatowego SYCYNA i wiceprezes Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”, nawiązał do działalności stowarzyszeń i projektów niosących promocję ziemi zwoleńskiej oraz pozostałych gmin zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania. Ze słowami podziękowania skłonił się ku autorom zdjęć, którzy dzięki swojej pasji fotografowania utrwalili najciekawsze miejsca regionu i urokliwe zakątki Puszczy Kozienickiej, Iłżanki i Zwolenki.

Oficjalnego otwarcia w imieniu Bogusławy Jaworskiej Burmistrza Zwolenia, dokonał Włodzimierz Kabus – zastępca Burmistrza Zwolenia, gratulując i dziękując autorom, wręczył pamiątkowe dyplomy. O swojej pasji fotografowania opowiadali sami autorzy. Elżbieta Nowakowska na zdjęciach utrwala chwile,a łącząc pasję fotografowania z turystyką wykonała cykl zdjęć przedstawiających zabytki, miejsca sakralne, piękne krajobrazy. Ryszard Krawczyk dokumentuje a Robert Kusio odkrył w sobie nową pasję fotografowania z lotu ptaka, na wystawie zaprezentowane zostały panoramy: Zwolenia, Sycyny, Ciepielowa. Wszystkie zdjęcia przedstawiają wartości artystyczne, kulturowe i dokumentacyjne regionu.

Wystawę zaaranżował Waldemar Gołdziński instruktor DK. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, dyrektorzy instytucji kultury, przedstawiciele Stowarzyszeń i miłośnicy sztuki.

Autorzy wykonali ponad trzysta fotografii w miejscowościach 11 gmin zrzeszonych w LGD, wybrane z nich najbardziej charakteryzujące naszą małą ojczyznę można zobaczyć w albumie pt.”Nad Iłżanką i Zwolenką”. Na wystawie w Galerii Domu Kultury zaprezentowanych jest 28 prac, wystawę zwiedzać będzie można do
7 kwietnia. Następne planowane ekspozycje to: S.O. SYCYNA – PSP – 13.06-25.06.2011r., Jedlnia Letnisko – lipiec, Starostwo Powiatowe w Zwoleniu – wrzesień, Iłża – październik br.

Skip to content