Dzień Kobiet

4 marca w Domu Kultury w Zwoleniu, kobiety pracujące zawodowo i społecznie w samorządach Powiatu Zwoleńskiego i Gminy Zwoleń: w oświacie, stowarzyszeniach pozarządowych, kulturze, rozpoczęły swoje świętowanie a to za sprawą panów: Starosty Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego, Wicestarosty Arkadiusza Sulimy, Członka Zarządu Powiatu Stefana Bernaciaka i z-cy Burmistrza Włodzimierza Kabusa.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w Zwoleniu mają już swoją długą tradycję. Włodzimierz Kabus Z-ca Burmistrza Zwolenia nawiązał do pierwszych takich spotkań, których inicjatorem był Stanisław Kopciński. Minutą ciszy uczestnicy uroczystości uczcili pamięć Pana Stanisława.

Święto kobiet sprawia, że kobiety czują się piękne, mądre i kochane. Taką też atmosferę stworzyli organizatorzy. Serdeczne życzenia z tej okazji wszystkim paniom złożyli Waldemar Urbański Starosta Zwoleński i Włodzimierz Kabus z-ca Burmistrza Zwolenia. Piękne kwiaty zostały przekazane na ręce Bogusławy Jaworskiej Burmistrza Zwolenia i Natalii Anny Wieczerzyńskiej dyr. DK. Pani Burmistrz w imieniu wszystkich kobiet podziękowała za pamięć i zaangażowanie na rzecz tego sympatycznego święta.

W części artystycznej wystąpiły zaproszone zespoły: Gotardowie i Chór Seniora pod kierunkiem Joanny Tęczy z Domu Kultury w Zwoleniu, Zespół Obrzędowy ze Strykowic Górnych wraz z kierowniczką Wandą Krawiec i Klub Pogodna Jesień ze Zwolenia z kapelą prowadzony przez Stanisława Winiarka. Prowadzący program Krzysztof Małek rozpoczął z humorem wierszem Juliana Tuwima „Pan Bóg stworzył kobietę……. A zakończył „Zastanawiał się długo z czego ją stworzyć….”po czym zaprosił gości na spotkanie przy kawie oraz do zwiedzenia wystawy Jadwigi Szarawarskiej w Galerii DK. Miłym akcentem spotkania dla pań były kwiaty i słodkości wręczane osobiście przez organizatorów. Toast wzniesiony przez Waldemara Urbańskiego Starostę Zwoleńskiego, tort przy muzyce kapeli ludowej uświetniły dalszą część uroczystości.

Organizatorem spotkania byli Starosta Zwoleński i Burmistrz Zwolenia, gospodarzem Dom Kultury w Zwoleniu. W uroczystości uczestniczyło około stu osób.

Skip to content