Drugi tydzień ferii

Drugi tydzień ferii zimowych z Domem Kultury upłynął równie ciekawie jak pierwszy.

W poniedziałek i wtorek można było bawić się po angielsku, aby w przyszłości móc spełniać swoje marzenia i być w każdym miejscu na świecie. Zadania były tak wciągające, że dzieci nie czuły , że posługują się językiem angielskim podczas gier i zabaw.

Niektóre działania rozpoczęte w pierwszym tygodniu takie jak magiczny portfel, czy mandale młodzi artyści kończyli w poniedziałek.
Tego dnia w godzinach południowych – 22 lutego dzieciaki licznie przybyły do Domu Kultury, aby zrobić „poetyczne kanapki Ani z Zielonego Wzgórza”. Różnorodność przygotowanych składników była natchnieniem i inspiracją do wyczarowania pięknych kompozycji, które można było zjeść lub zabrać do domu.

Następnego dnia w środę młodzi kinomani obejrzeli przygotowany na ten dzień film pt. „Harry Potter”. Projekcja cieszyła się dużym powodzeniem.

Natomiast we czwartek trzydzieścioro dzieci piekło najprawdziwsze pierniczki. Dom Kultury wypełnił się zapachem miodu i przypraw korzennych. Należało wyrobić ciasto z podanych przez Ewę Bulzacką składników, a potem rozwałkować i nadać różne kształty ciasteczkom. Hitem były wkładane do pierniczków cukierki – landrynki, z których po upieczeniu powstawały przezroczyste witraże. Po upieczeniu dzieci zdobiły jeszcze ciepłe wypieki słodkimi pisakami , marcepanem i złotymi groszkami. Chłopcy natomiast przepuścili przez maszynkę herbatniki z których potem z dodatkiem masła , rodzynków, skórki pomarańczowej , kakao i białej czekolady robiliśmy słodkie ziemniaczki, obtaczając je w wiórkach kokosowych. Pani dyrektor Anna Wieczerzyńska wspólnie z najmłodszymi dziećmi zrobiła dwie blachy pięknie ozdobionych pierniczków. Każde dziecko wykonało co najmniej kilka pierniczków i kuleczek.

„Zimowy kogel- mogel” – pod taką nazwą upłynęło czwartkowe popołudnie w Domu Kultury. Soliści dali popisy swoich umiejętności wokalnych. Usłyszeliśmy Nikolę Wieczerzyńską w piosence „Żyj do przodu”, Olę Dorociak , która wystąpiła gościnnie z piosenką „Będzie lepszy dzień”, a Daria Wątorska tym razem zaśpiewała „Musimy wierzyć”. Wokalistów przygotował Robert Kusio.

Zabawy tradycyjne i piosenki prezentowała grupa dziecięco- folklorystyczna przygotowana przez panią Joannę Tęczę.

Zespół „Na piątkę” i instrumentaliści przygotowani przez Michała Tęczę wykonali swoje najlepsze utwory.

W tym roku wyjątkowo licznie dzieci uczestniczyły w różnorodnych formach działań przygotowanych przez Dom Kultury.

Skip to content