Wszyscy chcą kochać

18 lutego, w końcówce pierwszego tygodnia ferii, wieczorem w kinie Świt odbył się koncert pt. „Wszyscy chcą kochać”. Program nawiązywał do minionego „Dnia Zakochanych”.

Piękne piosenki, poezja i scenografia, która była jedną ogromna walentynką dedykowane były odbiorcom. To niezwykłe przedstawienie odbyło się pod kierunkiem Piotra Markowskiego nauczyciela muzyki i śpiewu. W koncercie zaprezentowały się wokalistki Domu Kultury i zespół wokalny „Trio” ; Marta Dobosz, Klaudia Świątek, Ola Mazurkiewicz, Martyna Pyciarz i Katarzyna Jaśkiewicz. Szesnaście piosenek poświęconych było najsilniejszemu z uczuć żywionych przez ludzi, czyli miłości. W pięknym wykonaniu usłyszeliśmy min. takie utwory jak: „I will always love” ,”Zakochani są wśród nas” czy też „Miłość ci wszystko wybaczy”. Nie zabrakło również poezji w najwyższym wydaniu. Krzysztof Małek, Klaudia Kuś i Grzegorz Jarząbek prezentowali wiersze , prozę, prowadzili rozmowy liryczne m.in. – Stachury, Józefy Bąkowskiej, Czesława Miłosza.
Dom Kultury po kilku latach po raz pierwszy z okazji walentynek przygotował to widowisko słowno-muzyczne. Koncert zgromadził młodzież i dorosłych mieszkańców miasta, cieszył się dużym zainteresowaniem. I choć obecne czasy są mocno mało romantyczne to wielu widzów ukradkiem wzdychało, słuchając słów poezji miłosnej i piosenek o miłości. Wygląda więc na to, że miłość mimo wszystko ma się jeszcze nieźle.
Reżyserem dźwięku był Robert Kusio a światła Ryszard Krawczyk.
Koncert „Wszyscy chcą kochać” obejrzało łącznie ok. 150 osób.

Skip to content