FERIE ZIMOWE – 2011 Z DOMEM KULTURY W ZWOLENIU

Jak miło można spędzić ferie zimowe z Domem Kultury w Zwoleniu mogą przekonać się dzieci i młodzież uczestnicząca w różnego rodzaju formach działań przygotowanych przez instruktorów tej placówki i osoby współpracujące.

W poniedziałek iluzjonista Łukasz Podymski przyciągnął do kina Świt swoim występem dzieciaków z rodzicami, którzy byli uczestnikami pełnego humoru i zadziwiających efektów czarodziejskiego pokazu. Wspólny udział w magicznej zabawie dzieci i rodziców dał gwarancje niezapomnianych wrażeń.

W tym samym dniu przed południem można było zrobić prostą metodą kwiatka magnolię lub goździka z bibuły pod okiem Krzysztofa Małka.

W godzinach wieczornych Robert Brzozowski uczył dzieci jak mogą poruszać się figury po polu szachowym.

We wtorek i czwartek dzieciaki tworzyły swoją księgę, w której można było wykazać się własną inwencją i pomysłami. Powstały tajemnicze kocie krainy, obrazy z kolorowych figur i własne autoportrety. Różnymi metodami uczestnicy warsztatów tworzyli również przepiękne mandale , które wyrażały charakter i wnętrze dzieci. Zajęcia prowadziły w ramach Laboratorium Edukacji Twórczej – Anna Wieczerzyńska i Ewa Bulzacka.

W środę czterdzieścioro dzieci wyjechało z Domu Kultury do teatru Powszechnego w Radomiu na przedstawienie „Tygrysek Pietrek”. Perypetie małego tygryska poszukującego wszędzie odwagi dostarczyły widzom wielu wrażeń i emocji. Dopiero choroba tygrysiej mamy dodała odwagi synkowi, który w nocy podczas burzy sprowadził lekarza . Jego wyprawa została nagrodzona odzyskaniem tygrysiej skóry i przyjęciem do stada. Bajka bardzo się wszystkim podobała.

W drodze powrotnej dzieci odwiedziły radomskie lotnisko, gdzie zobaczyły samoloty i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Zadowolone wróciły do Domu Kultury, aby narysować tygryska Pietrka i zdobyć nagrodę na

najładniejszy portret. Popołudniu młodzież z grupy teatralnej TALENTO pod opieką Ewy Bulzackiej wyjechała do kina Helios na film pt.” Jak zostać królem”.

W czwartkowym seansie filmowym dla dzieci pt. „Shrek Forever” uczestniczyło 49 osób, ten sympatyczny film wspólnie z dziećmi oglądali również rodzice. Wieczorem grupa młodzieży licznie spotkała się w multimedialnym kinie na filmie pt. „Rok 2012” .Projekcje przygotował Ryszard Krawczyk. W tym dniu dzieci zaangażował również Krzysztof Małek. Na zajęciach pod nazwą „Zrób to sam” dzieci wykonywały magiczny portfel.

W pierwszym tygodniu ferii odbywały się również zajęcia plastyczne pod okiem Waldemara Gołdzińskiego, taneczne – Anety Adamiec. Zabawy folklorem malowane, prowadzone przez Joannę Tęczę, dziecięce warsztaty z piosenką i ferie z gitarą proponowane przez Roberta Kusio oraz aerobik dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Urszulą Bronisz. Internauci i miłośnicy gier komputerowych bezpłatnie mogą korzystać z sali komputerowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się również galerie placówki odwiedzane przez miłośników sztuki.

Pierwszy tydzień ferii jest również atrakcyjny dla dzieci i młodzieży z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Domu Kultury. Członkowie MOD pod opieką dyrygenta Piotra Bąbolewskiego, Moniki Bąbolewskiej, Sławomira Dobrasiewicza i Tomasza Chowiery w nagrodę za pracę i osiągnięcia artystyczne są uczestnikami warsztatów szkoleniowo wypoczynkowych w Solcu nad Wisłą.

Dzisiaj ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii na który też przygotowanych zostało wiele atrakcji tak jak na przyszły tydzień.

Serdecznie zapraszamy – dyrekcja i pracownicy Domu Kultury w Zwoleniu

Skip to content