„Słodkie Mikołajki”

W sobotę 11 grudnia o godzinie 16,00 kino „Świt” wypełniło się dziećmi. Już ósmy raz Dom Kultury zaprosił milusińskich na „Słodkie Mikołajki” – imprezę organizowaną od 2002r.

Przy wejściu do kina każde dziecko otrzymało bonus upoważniający do udziału w konkursach oraz czapeczkę mikołajkową. Tłumy dzieci powitała Natalia Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury i Zastępca Burmistrza Zwolenia – Włodzimierz Kabus. Energia, jaką przekazali dzieciom była tak silna, że eksplodował duży balon, z którego wysypały się małe baloniki i mnóstwo konfetti. Konfetii i serpentyny wystrzeliły również na widownię „odpalone” przez śnieżynki i pomocników Mikołaja.

Podczas sobotniego popołudnia na scenie wystąpiły zespoły i grupy twórcze działające przy Domu Kultury. Mogliśmy posłuchać i obejrzeć solistów – wokalistów przygotowanych przez Piotra Markowskiego i Roberta Kusio, pokazów tańca dwóch zespołów „Rocksteep” – Magdaleny Urbaś, i trzech zespołów „Janet” – Anety Adamiec, popisów wokalnych i instrumentalnych dzieci przygotowanych przez Michała Tęczę. Pląsy, wierszyki i piosenki zaprezentowały najmłodsze dzieci pod opieką Joanny Tęczy. Z krótkim pokazem artystycznym wystąpiła młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zwoleniu przygotowana przez Emilię Paszkiewicz.

Widzowie podczas uroczystości cieszyli się nie tylko doznaniami artystycznymi. Wszyscy z niecierpliwością czekali na liczne konkursy, jakie odbyły się w trakcie imprezy.

Najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w konkursie „Pląsy z balonikiem”, trochę starsze w konkursie „Aniołki fruną do nieba”. Uzdolnieni plastycznie malowali przed publicznością portrety Mikołaja. Wspominając lato, najstarsze dzieci spróbowały swych sił na rowerze treningowym. Konkursy przygotowali: Ewa Bulzacka i Krzysztof Małek. Zwycięzcy i pokonani odchodzili ze sceny ze wspaniałymi nagrodami. Nikt nie miał pustych rąk.

W pewnym momencie na widownię spadły śnieżynki. Każde dziecko, które złapało taką kulkę otrzymywało paczuszkę ze słodyczami. Słodyczami obdarowano również kilkunastu szczęśliwców, którzy na swojej czapeczce odnaleźli napis różniący się nieco tłem od pozostałych.

Od początku imprezy dzieci z sali spoglądały na scenę, gdzie piętrzyło się mnóstwo cennych, bardzo atrakcyjnych nagród do konkursu „Los szczęścia”. Losowanie odbyło się dwukrotnie. Starosta Zwoleński – Waldemar Urbański i Zastępca Burmistrza – Włodzimierz Kabus losowali ze szklanych kul duplikaty bonusów, jakie dzieci otrzymały na początku. Nagrody w szybkim tempie znikały ze sceny. W sumie rozlosowano ich 70.
Trzy godziny wspaniałej zabawy minęło bardzo szybko. Pora była wzywać Świętego Mikołaja. Zwabiony okrzykami i prośbami dzieci przybył z dalekiej Laponii. Miał u nas mnóstwo pracy. Wspólnie ze Śnieżynkami rozdał 300 paczek. Mimo zmęczenia odjechał zadowolony i obiecał, że wróci za rok.
Przez całe popołudnie na ekranie w tle sceny wyświetlana była prezentacja multimedialna „Słodkie Mikołajki – wspomnienia z tamtych lat” przygotowaną przez Krzysztofa Małka, który był również autorem scenariusza i prowadził imprezę wspólnie z Ewą Bulzacką.
Nie zorganizowalibyśmy „VIII Słodkich Mikołajków” w takiej formie, gdyby nie ofiarność 90 sponsorów (firm, urzędów, szkół i osób prywatnych). Dziękujemy im w imieniu własnym i dzieci.
W przygotowanie imprezy zaangażowani byli pracownicy Domu Kultury: Natalia Anna Wieczerzyńska, Krzysztof Małek, Ewa Bulzacka, Robert Kusio, Ryszard Krawczyk, Jolanta Zagożdżon, Joanna i Michał Tęczowie, Marian Grabowski, współpracujący z Domem Kultury: Piotr Markowski, Magdalena Urbaś, Aneta Adamiec i Monika Klinicka oraz stażyści: Alicja Kolak, Joanna Grabowska i Bartosz Długołecki.

Za rok kolejne – „IX Słodkie Mikołajki”. Już zapraszamy.

Skip to content