Koncert pieśni pielgrzymkowych.

10 września 2010 r odbył się w Domu Kultury w Zwoleniu koncert piosenek pielgrzymkowych, które rozbrzmiewały echem XII – ego Przeglądu Pieśni Pielgrzymkowej „Na Pielgrzymim Szlaku” Zwoleń 2010.

Spotkanie otworzyła Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia i ksiądz Kanonik Bernard Kasprzycki – Proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu – współorganizatorzy.
Licznie przybyli goście przez blisko dwie godziny słuchali utworów pielgrzymkowych w wykonaniu dwóch zespołów: Latrii (łac.Wielbienie Boga) z Parafii św. Barbary w Pionkach pod kierunkiem ks. Piotra Popisa i Mini Kuźnii Radomskiej z Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu pod kierunkiem ks. Bartłomieja Wink. W repertuarze znalazły się min pieśni: Uwielbiam Cię Jezu, Bądź Królową, Fale czy Bobo Flamenco. Koncert był entuzjastycznie przyjęty i głośno oklaskiwany przez wszystkich.
Wydarzenie to wspierała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zwoleniu. Głównym celem komisji jest edukacja promująca wartościowy i zdrowy styl życia, uczenie umiejętności potrzebnych do życia bez alkoholu, narkotyków i innych środków uzależniających oraz zachęcanie do różnych form aktywności, w tym artystycznej.
Na zakończenie koncertu dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska podziękowała zespołom, gościom i sponsorom oraz zaprosiła wszystkich zgromadzonych do obejrzenia wystawy w Galerii DK. Spotkanie stało się również okazją do wspólnych wspomnień, rozmów i wymiany doświadczeń.
Tegoroczny przegląd przebiegający w innej formie był bardzo udany. Koncert dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych doznań wszystkim obecnym.

Skip to content