Wieczór Andrzejkowy

W dniu 17 listopada 2010r. o godzinie 17,00 sala widowiskowa Domu Kultury zapełniła się dziećmi i ich rodzicami na „WIECZORZE WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH” – imprezie przygotowanej według pomysłu Joanny i Michała Tęczów.

Andrzejki i Katarzynki – dwie noce w roku owiane magią i tajemnicą. To właśnie wtedy panny i kawalerowie mogli dowiedzieć sie wszystkiego o swojej przyszłości. Krótkie wprowadzenie , znaczenie „magicznych” imion i przysłowia związane z nimi przedstawił Krzysztof Małek, który poprowadził dalszą część wieczoru.

Piosenką „Andrzeju, Andrzeju…” program rozpoczęły dzieci z Zespołu Wokalnego „Na 5” oraz soliści – instrumentaliści przygotowani przez Michała Tęczę. Kolejno śpiewali soliści i tercet wokalny prowadzony przez Roberta Kusia.

Nie zabrakło wróżb andrzejkowych. „Lanie wosku”, „Buty” i inne tradycyjne zabawy przygotowała Joanna Tęcza. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem przybyłych gości.

Krótki obrzęd związany z Andrzejkami przedstawił Zespół Folklorystyczny „Gotardowie” oraz Dziecięca Grupa Rytmiki i Zabaw. Na zakończenie Joanna Tęcza „porwała” dzieci do tańca.
Wszyscy bawili się doskonale.

Skip to content