Bajkowe premiery w zwoleńskim Domu Kultury

Tuż przed rozpoczęciem wakacji działające w Domu Kultury w Zwoleniu pod opieką Ewy Bulzackiej dziecięce grupy teatralne zaprezentowały efekty swojej całorocznej pracy.

Premiera pierwszego przedstawienia pt. „Czarownica z szafy na szczotki” według tekstu baśni Pierre`a Grippari, została przygotowana przez grupę „Talento” i odbyła się 11 czerwca. Bohaterem tego spektaklu był Pan Piotr, który stał się właścicielem niezwykłego domku, gdzie znajdowała się tajemnicza szafa na szczotki. Jej mieszkanką była dziwna czarownica. Aby pozbyć się niewygodnej współlokatorki, główny bohater musiał wymyślić dla czarownicy trzy trudne zadania. Były to: klejnoty z gumy, które wyglądały jak prawdziwe, gałązka drzewa makaronowego i… owłosiona żaba, którą, jak się okazało, była sama czarownica. Przez zgromadzoną licznie publiczność sztuka została przyjęta z entuzjazmem, a o jej wysokim poziomie świadczy zajęcie drugiego miejsca na XII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w Lipsku (grający Pana Piotra Kacper Procki otrzymał ponadto nagrodę dla Najlepszego Aktora). W przedstawieniu zagrali także: Anna Bernat, Klaudia Świątek, Edyta Szewczyk, Jarek Węgliński i Łukasz Furga.

Drugą z bajek, „Bajkowy Pociąg”, widzowie mogli po raz pierwszy obejrzeć 17 czerwca. Tym razem swoje dokonania zaprezentowała grupa „Smerfy” licząca siedemnaście osób. Mimo że najmłodsi aktorzy mieli głównie po sześć lat i było to ich pierwsze spotkanie z teatrem, znakomicie wcielili się w role: Jasia i Małgosi, Igi Jeżyczki, Baby Jagi i Krasnoludków. Grę aktorów uzupełniała muzyka i gra świateł oraz bajkowa scenografia. W przedstawieniu udział wzięli : Daria Watorska, Dominik Wątorski, Iza Zubrzycka, Basia Zubrzycka, Ula Zubrzycka, Ola Ciesielska, Klaudia Kurpińska, Sylwia Kurpińska, Wiktoria Żeżak, Daria Choroś, Martyna Wieczorek, Agata Marchewka, Marta Wojas, Wiktoria Ajzenberg, Aleksandra Wolszczak, Julia Toporek, Nikol Wieczerzyńska.

Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska obiecała w nagrodę młodym aktorom jednodniową wycieczkę.

Skip to content