TURNIEJ „ZŁOTA WIEŻA” W ZWOLENIU.

GALERIA

20-05-2010

W dniu 25 kwietnia 2010 roku, w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się Eliminacje Rejonowe 52. Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę”. Dom Kultury gościł tę imprezę już po raz szósty.

Organizatorami Eliminacji Turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowieckie i Regionalne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Starosta Zwoleński i Radomski, Burmistrz Zwolenia, Dom Kultury w Zwoleniu oraz urzędy miast i gmin regionu radomskiego. W tym roku do Eliminacji Rejonowych zgłosiło się pięć drużyn w tym jedna reprezentowała Zwoleń. Całość imprezy otworzył oraz gości powitał pan Włodzimierz Bojarski – Zastępca Przewodniczącego Mazowieckiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Przekazał życzenia właściwych posunięć, spokojnej gry oraz zwycięstwa. Następnie sędzia główny turnieju – Robert Brzozowski – opiekun Klubu Szachowego „Hetman” z Domu Kultury w Zwoleniu przybliżył wszystkim regulamin Turnieju, którego celem jest popularyzacja „królewskiej gry” w środowisku wsi i małych miast, wyłonienie reprezentacji do turnieju wojewódzkiego oraz przybliżenie uczestnikom walorów ziemi zwoleńskiej. Po ustaleniu systemu rozgrywek oraz tempa gry nastąpiło losowanie szachownic. Drużyny zasiadły do gry, która trwała cztery i pół godziny. W tym czasie słychać było tylko ciche dźwięki przesuwanych figur i stuk przełączanych zegarów.

I miejsce – drużyna LZS w Parznicach

II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Mazowszanach

III miejsce – drużyna Klubu PAT w Mogielnicy

IV miejsce – drużyna Klubu HETMAN z Domu Kultury w Zwoleniu

V miejsce – drużyna Domu Kultury w Przysusze

Do finału wojewódzkiego turnieju zakwalifikowała się drużyna LZS w Parznicach.

W indywidualnej klasyfikacji – złoty, srebrny i brązowy medal na poszczególnych szachownicach zdobyli:

I szachownica – Kacper Posuniak – Parznice, Bogumił Paterek – Mazowszany, Edward Ciucuas – Zwoleń

II szachownica – Mateusz Kubiak – Parznice, Krzysztof Sitek – Zwoleń, Rafał Panek – Mazowszany

III szachownica – Grzegorz Sadowski – Mogielnica, Adam Sygnowski – Przysucha, Maciej Pyszczek – Parznice

IV szachownica – Weronika Posuniak – Parznice, Karolina Rutkowska – Mogielnica, Marta Wesołowska – Mazowszany

Puchary, medale, nagrody i dyplomy wręczali: Włodzimierz Bojarski– z-ca Przewodniczącego Mazowieckiego Zrzeszenia LZS, Henryk Chołuj – przedstawiciel Starostwa Zwoleńskiego, Robert Brzozowski i Wacław Kuś, który każdemu uczestnikowi przekazał lokalne czasopismo – Głos Zwoleński.

Każda drużyna otrzymała torbę z materiałami promującymi nasze miasto, wydawnictwami i gadżetami przekazanymi przez Burmistrz Zwolenia – Bogusławę Jaworską i Starostę Zwoleńskiego – Jerzego Kozińskiego. Pani Burmistrz ufundowała również dla każdej drużyny komplet szachów. Na koniec Włodzimierz Bojarski podziękował gospodarzom miasta i placówki za wpisanie rozgrywek turniejowych do lokalnego kalendarza imprez. Turniej przebiegał w miłej atmosferze i ciekawej scenografii, o którą zadbał Krzysztof Małek. Wszyscy zapowiedzieli swoją wizytę w Zwoleniu za rok na 53. Turnieju „Złota Wieża”.

Skip to content