Atrakcyjne zajęcia dla dzieci w Domu Kultury

GALERIA

W Czasie ferii Dom Kultury w Zwoleniu przygotował dla dzieci i młodzieży wiele interesujących zajęć NP. cykl warsztatów plastycznych.

w dniu 1 lutego odbyły się warsztaty DOTYCZĄCE papierowej ceramiki, ktoré poprowadzili instruktorzy Domu Kultury Krzysztof Małek i Karolina Frankiewicz-Jaworska. Dzieci wraz z instruktorami wykonywały np. teatralne rekwizyty. Miski, lampiony, krzesła. Do ich tworzenia Wykorzystano stare gazety i klej do tapet. Na przedmioty nakładano warstwowo papier namoczony w kleju. Tak przygotowane przedmioty pozostawiono do wyschnięcia, ktore pozniej zostaną dekorowane róznymi technikami.

We wtorek 2 lutego odbyły się Kolejne zajęcia z cyklu warsztatów, Tym razem dzieci wraz z rodzicami wykonywały Aniołów modele z przygotowanej wcześniej masy solnej. Instruktor zajęć Karolina Frankiewicz-uczestnikom demonstrowała Jaworska zajęć jak krok po kroku wykonać anioła. Na początku wykonywano ucho do zawieszania, modelowano skrzydła, następnie tułów i głowę na końcu ręce i nogi. Tak przygotowane modele aniołów zostały poddane piekarniku w wysuszeniu, aby w dalszej pracy Części MOŻNA było je pomalować i polakierować.

W dniach 04 i 11 lutego odbędą sie o godzinie 11 zajęcia taneczne pn „Poznajemy taniec nowoczesny, ktore poprowadzi Aneta Adamiec. Tym W Czasie dzieci mogły Będą sprawdzic swoje Umiejętności i wiedzę taneczna.

Przez pierwsze trzy dni podczas ferii Dom Kultury w Zwoleniu tętnił życiem teatralnym. Aktorzy Ewa i Tomasz Kłujszo w sali widowiskowej codziennie o godzinie 10.00 wystawiali przedstawienie „Szewczyk Dratewka”, ktoré wzbudzało wielkie zainteresowanie dzieci ze Zwolenia i Radomia. Spektakl byl ciekawa forma w którą zaangażowani byli wszyscy kukając widzowie, tupiąc i klaszcząc. Przez trzy dni gościliśmy dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury z Radomia, ktoré ferii w ramach autokarem przyjeżdżały do zwoleńskiego Domu Kultury na zajęcia.

Po spektaklu aktorzy prowadzili warsztaty w grupach wiekowych Dwóch.

Skip to content