Dzień Babci i Dziadka

GALERIA

W dniu 22 stycznia 2010r. w sali widowiskowej Domu Kultury – wypełnionej prawie po brzegi – odbył się wspaniały koncert dla Babć i Dziadziusiów. W imieniu władz miasta życzenia złożył sekretarz gminy – Jan Nowakowski

. Oliwia Jaworska przywita zgromadzone babcie i dziadków wierszem „Babciu, dziadku coś wam dam”. W tym czasie dzieci z Grupy Teatralnej „Smerfy” prowadzonej przez Ewę Bulzacką poczęstowały przybyłych gości cukierkami, a potem młodzi aktorzy recytowali wiersze z tym dniem związane. Gościnnie z tej okazji z inscenizacją wystąpiły dzieciaki klas przedszkolnych z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli – przygotowanych przez Panią Renatę Krawiec. Następnie dały popis dzieci i młodzież z zespołów artystycznych Domu Kultury. Było mnóstwo zabawy. Piosenki, tańce, wiersze, muzyka. Wystąpiła Nikola Wieczerzyńska z piosenką „Wyruszamy z babcią w świat”, Daria Watorska zaśpiewała „Nasi kochani – babcia i dziadek” dziewczynki z zespołu dziecięcego Roberta Kusio, Aneta Adamiec – wokalistka, Iza Zubrzycka dała pokaz karate w kategorii „kata” sprawiając swoim dziadkom ogromną radość. Wokalny Zespół Dziecięcy prowadzony przez Michała Tęczę zaprezentował się w dwóch utworach , a Bracia zagrali „Głęboką studzienkę” i „ Hej, sokoły”. Przed swoimi dziadziusiami i babciami zatańczył zespół Rocksteep prowadzony przez Magdę Urbaś w tańcu disco – hip – hop i modern. Pary taneczne przygotowane przez Małgorzatę Wlazłowicz wykonały wiązankę tańców towarzyskich.

Babcie i dziadkowie rewelacyjnie reagowali na występy dzieci. Oklaski, owacje…

Zaproszeni przez wnuczęta zacni Goście wzięli udział w konkursie „Los szczęścia” w którym zdobyli atrakcyjne nagrody.

Na koniec programu Anna Wieczerzyńska – Dyrektor Domu Kultury złożyła życzenia, podziękowała wszystkim za przybycie. Do życzeń Pani Dyrektor dołączyły się dzieci – śpiewając piosenkę „Babcia wróżka”. Za rok spotkamy się ponownie.
To miłe rodzinne wydarzenie prowadził Krzysztof Małek przy zaangażowaniu instruktorów Domu Kultury.

Skip to content