Słodkie Mikołajki

Jak co roku w dniu 6 grudnia o godzinie 15.00 Dom Kultury w Zwoleniu przygotował dla najmłodszych mikołajkową słodką niespodziankę p.n. „VII Słodkie Mikołajki” przy wsparciu dziewięćdziesięciu ośmiu sponsorów – fundatorów słodyczy i nagród rzeczowych. Śnieżynki rozdały trzysta pięćdziesiąt bonusów , które uprawniały do wzięcia udziału w losowaniach nagród szczęścia i otrzymania słodkiego upominku na koniec imprezy.

Rodziny tłumnie ze swoimi pociechami podążały w niedzielne popołudnie na spotkanie ze świętym Mikołajem i jego pomocnikami .

Wszystkich zgromadzonych powitała Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury i pani Bogsława Jaworska – burmistrz Zwolenia życząc dzieciom udanej zabawy, uśmiechów i mnóstwa prezentów od Mikołaja. Pomocnicy Mikołaja zaprosili zgromadzonych na pokaz multimedialny w którym dzieci, młodzież , dorośli i przedstawiciele władz samorządowych wypowiadali się na temat swojego spotkania z Mikołajem. Wypowiedzi wzbudzały salwy śmiechu dorosłych i dzieci. Pokaz przygotowali Ryszard Krawczyk i Krzysztof Małek.

W tym dniu wystąpiło wiele zespołów artystycznych. Jako pierwsze zaprezentowały się maluchy z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu z programem o śnieżynkach i mikołajkach przygotowane przez Annę Solecką. Dom Kultury w tej samej kategorii wiekowej reprezentowały dzieci z Grupy Rytmicznej Joanny Tęczy. Rozpoczęły swój program od słów „ Mikołaju , Mikołaju co ty robisz w naszym Kraju….” W nietypowym popisie wystąpiła Iza Zubrzycka, która dojechała na Mikołajki z Turnieju Karate z Kozienic gdzie zdobyła III miejsce pucharowe w kategorii CATA.

Uczniowie z Publicznej szkoły Podstawowej przygotowani przez Wiolettę Korzeniowską mieli możliwość pokazać cztery układy taneczne.

Machina pochłonęła również zespoły taneczne Janet z Domu Kultury, który prowadzi Aneta Adamiec a w duecie Aneta wystąpiła z Weroniką Woch wykonując taniec, który wzbudził aplauz publiczności. Ciekawa choreografia, układów, odpowiednio dobrana muzyka to atuty zespołu Janet w którym tańczy dużo dziewcząt.

Zespół Rocksteep z DK zaprezentował się w jazzowej choreografii, którą profesjonalnie przygotowała wieloletnia instruktorka Magdalena Urbaś. Debiut na scenie miał w tym dniu Zespół Tańca Towarzyskiego przygotowany przez Małgorzatę Wlazłowicz. Trzy pary młodzieży licealnej w wiązance podbiły serca publiczności.

Impreza ta umożliwiła podopiecznym Zwoleńskiego Ochotniczego Hufca Pracy pod kierunkiem wychowawcy – Emili Paszkiewicz pokaz recytacji i śpiewu, a zespół taneczny Maskotka zatańczył ciekawy układ w scenerii niebiesko – żółtej.

Daria Wątorska, Klaudia Świątek, Paulina Opalska, Aneta Adamiec – to solistki, które wykonały po kilka pięknych piosenek wybranych przez Roberta Kusio – instruktora Domu Kultury. Piosenkę „Za każdy uśmiech Twój ” zaśpiewał dziewczęcy zespół wokalny Michała Tęczy.

Łzy szczęścia towarzyszyły dzieciom, które odbierały nagrody wylosowane w „szczęśliwym numerku”, a były to piękne zabawki, gry, książki i słodycze.

Niespodziankom nie było końca. Najmłodsi uczestnicy obdarowani zostali upominkami od „Renifera”,który przywiózł je z Warszawy samolotem.

W konkursie dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 6 lat Karolek wylosował quada policyjnego a Natalka dużą lalkę szmaciankę.

Atrakcyjnym konkursem dla dzieci w wieku dziesięciu lat była rozsypanka, składanka zdaniowa, który przygotowała śnieżynka Ewa Bulzacka.

Zabawa trwała trzy godziny. Na zakończenie przyjechał Święty Mikołaj , który obdarował dzieci słodkimi prezentami.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują sponsorom, władzom samorządowym miasta i powiatu, dzieciom, rodzicom i opiekunom.

Skip to content