Wystawa

27 listopada w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu w samo południe została otwarta wystawa prac uczniów Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Drzewnych.

Na zaproszenie otwarcia wystawy odpowiedziały licznie klasy trzecie Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu, które przybyły wraz z opiekunami.

Po miłym przywitaniu zebranych gości przez dyrektora Domu Kultury Annę Wieczerzyńską, oficjalnego otwarcia dokonała pani Bogusława Jaworska –Burmistrz Zwolenia.

Wystawę zatytułowaną „ Wyczarowane z drewna” zaaranżowała Karolina Frankiewicz-Jaworska, która przedstawiła istotę prezentowanych prac. Wszystkie prezentowane wyroby są pracami dyplomowymi, które tworzą kolekcję reprezentatywną szkoły. Drewno to główny materiał, w którym uczniowie tworzą własne projekty pod czujnym okiem opiekunów-nauczycieli.

Jest to jeden z najstarszych materiałów, które służą nam do budowania i ogrzewania domów, wyrobami z drewna ( meble, przedmioty codziennego użytku, kultu, prace autorskie) oraz podtrzymywanie żywego ognia. Drewno to trudny materiał, który uczy cierpliwości i pokory osoby, które w nim pracują, jego wady takie jak sęki, pęknięcia mogą stać się atutami zaprojektowanej pracy. Także upływ czasu niepozostania drewna bez zmian- uszlachetnia je, nadaje mu głębi i powagi. Otwarcie wystawy zostało połączone z prezentacją multimedialną, która miała na celu promocję szkół.

Aby młodzi ludzie stający przed wyborem dalszej edukacji mogli zobaczyć co oferuje im Zespół Szkół Drzewnych z Garbatki Letnisko. Tę część informującą zaprezentował dyrektor zespołu szkół Mirosław Dziedzicki, zachęcając młodzież do oglądania, dotykania i pytania o prace wyczarowane z drewna.

Na wystawie zostały zaprezentowane: meble, przedmioty codziennego użytku, przedmioty kultu oraz autorskie projekty.

Skip to content