Premiera bajki „Przepis na grzeczność”

17 czerwca godzina 17.00 – dzień premiery bajki p. t. „Przepis na grzeczność” – grupy teatralnej „Smerfy” działającej przy Domu Kultury w Zwoleniu.

Tytuł bajki brzmi niezwykle kulinarnie i zawiera całą pouczającą treść. Jacek – (Michał Małkiewicz) za swoją niegrzeczność został zamknięty w klatce przez stwory – potwory (Ania Bernat i Jarek Węgliński), koledzy i koleżanki Jacka (Ola Wolszczak, Daria Wątorska, Klaudia Świątek i Kamil Stępień) podczas wspólnej zabawy na podwórku „wytknęli” koledze wszystkie niepoprawne zachowania. Po chwili pojawiają się dobre duszki (Łukasz Furga, Piotr Marchewka i Kacper Procki), które według czarodziejskiego przepisu ugotowały „bigos grzeczności” w skład którego wchodziły między innymi: szczypta radości, szklanka uśmiechu i miłe słowa. Po zjedzeniu bigosu chłopiec zupełnie się odmienił…

To już trzecie przedstawienie wyreżyserowane przez Ewę Bulzacką, ciekawą scenografię przygotowały Ewa Bulzacka i Karolina Frankiewicz Jaworska, muzycznie bajkę przygotowali Robert Kusio i Michał Tęcza. Z rąk dyrektora Domu Kultury – Anny Wieczerzyńskiej młodzi aktorzy otrzymali drobne upominki.

Grupa teatralna zagra tę pouczającą bajkę dla zainteresowanych szkół i przedszkoli we wrześniu.

Ewa Bulzacka

Skip to content