18 WYSTAWA ZPAP

GALERIA

W niedzielę 29 marca 2009 o godzinie 13.00 została otwarta w Zwoleńskim Domu Kultury „18 Wystawa Okręgu Radomskiego, Związku Polskich Artystów Plastyków” 2008.

Tradycyjnie oficjalnego otwarcia dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska

Doroczna wystawa Okręgu Radomskiego ZPAP weszła w wiek dojrzały, gdyż jest to jej 18 edycja.

Do prezentacji dorobku artystycznego zaprasza się nie tylko artystów zrzeszonych ale także artystów zaprzyjaźnionych tzw. gości.

„ Nawiązując do tradycji siedemnastowiecznych paryskich „salonów”, jako najbardziej prosto skonstruowanej wystawy, otwieramy na wzór tamtych, dla wszystkich, 18 Wystawę.

Nie zobaczymy tu sztuki awangardowej XXI wieku. Gdyż sztukę tę pokazuje ten, którego stać na cyfrowy rzutnik, plazmę itd…. Większości artystów pozostają gwoździe i płótno, pokazują więc malarstwo, rysunek, rzeźbę, grafikę i fotografię. To byt określa artystyczną świadomość i wybór. A może wraca i wróci moda na tradycyjne dyscypliny sztuki?

Na prezentowanej wystawie jest dużo takich dzieł. Sztuka jest wiec tutaj sztuką, a sala ekspozycji miejscem, gdzie widz ma doświadczyć przeżyć nie tylko estetycznych, ale i emocjonalnych. I dotknąć dzieła.” W takich słowach nakreśliła wizerunek wystawy pani Bożenna Teresa Popławska –prezes zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Radomski. Komisarzem i koordynatorem wystawy w Zwoleniu jest Andrzej Jasiński artysta plastyk, któremu asystowała Karolina Frankiewicz –Jaworska, uczestniczka ekspozycji.
Wystawa potrwa do końca kwietnia, wszystkich zainteresowanych i spragnionych kontaktu ze sztuką zapraszamy do odwiedzenia prezentowanej ekspozycji prac.

Skip to content