ELIMINACJE POWIATOWE OKR

GALERIA

W dniu 17 MARCA 2009R. w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się Eliminacje Powiatowe dla gmin: Zwoleń, Tczów, Policzna i Kazanów trzech konkursów recytatorskich: 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w roku Juliusza Słowackiego, 26. Małego Konkursu Recytatorskiego i 32. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wszystkich wykonawców oceniała Komisja Artystyczna powołana przez Zarząd Okręgowy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu: Adolf Krzemiński, Marian Popis i Paweł Kowalski.

W konkursie „dużym” startowało 22 wykonawców reprezentujących młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Do Eliminacji Rejonowych w Radomiu w „Turnieju Recytatorskim ‘’ zakwalifikowano: Ilonę Jaworską, Karolinę Fijołek i Ewelinę Sałek . W „Turnieju Teatrów Jednego Aktora” do Radomia pojedzie Sebastian Jarząbek . W „Turnieju Poezji Śpiewanej” zwyciężyła Agnieszka Szewczyk, a w „Turnieju – Wywiedzione ze Słowa” – Aleksandra Klimowicz. Cała piątka laureatów to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu. Wyróżniono ponadto 3 recytatorów.

W konkursach „małych” startowały dzieci w przedziale wiekowym od przedszkolaków do gimnazjalistów. Wystąpiło 75 recytatorów.

Do przeglądu radomskiego zakwalifikowali się: Marcin Procki i Paweł Makowiecki z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu, Julia Suwała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabowie, Daria Wątorska z PSP w Zwoleniu, Damian Gajowiak z PSP w Babinie, Kacper Molendowski z PSP w Wilczowoli , Marlena Małek z PSP w Mszadli Starej, Martyna Pajączkowska z PSP w Policznie.

Do przeglądu „Warszawska Syrenka” w Warszawie Komisja skierowała: Marcina Prockiego i Pawła Makowieckiego z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu.

Ponadto w konkursach „małych” wyróżniono 24 osoby ze szkół i placówek kultury.

Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Każdy mógł poczęstować się pączkiem, sokami, kawą i herbatą.

Całość eliminacji konkursowych przygotował i przeprowadził instruktor ds. teatru Domu Kultury – Krzysztof Małek.

Krzysztof Małek.

Skip to content