Zajęcia plastyczne w Domu Kultury

GALERIA

Dnia 20 stycznia 2009 roku w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne „Aniołki solne –wykonanie”.

Zajęcia poprowadziła Karolina Frankiewicz – Jaworska. Wśród uczestników zajęć znalazło się wielu: rodziców, dzieci i młodzież.
Uczestnicy z przygotowanej wcześniej masy solnej, krok po kroku tworzyli własne aniołki.
Na początku wykonali zawieszkę i skrzydełka. Do tych elementów dołączyli głowę z tułowiem. Ostatnim etapem pracy było wykonanie rączek i nóżek.
Tak wykonane postacie aniołków uczestnicy warsztatów pozostawili do wysuszenia. Kolejnym etapem wykonania aniołków będzie ich malowanie i dekorowanie, będzie to tematem kolejnych zajęć.
Warsztaty te odbędą się 27 stycznia 2009 roku o godzinie 14:00 w Domu Kultury w Zwoleniu.

LEPIENIE ANIOŁKÓW
Czwartek 22 stycznia to dzień, w którym Dom Kultury przygotował dla dzieci na czas ferii warsztaty plastyczne, które poprowadziła Karolina Frankiewicz –Jaworska. Instruktorka zaproponowała aby dzieci zaprojektowały i namalowały własne koszulki. Pomysł ten spodobał się dzieciom, które liczną grupą pojawiły się na zajęciach przynosząc koszulki do ozdabiania i wielki zapał do pracy.
Aby przystąpić do pracy, w pierwszej kolejności należało równo rozłożyć koszulkę i włożyć pomiędzy warstwy materiału kawałek papieru. Papier uniemożliwia przesiąknięcie farby na drugą stronę koszulki.
Do malowania wykorzystano farby akrylowe, które podczas prania nie ulegają spraniu. Aby stworzyć projekt własnej koszulki, uczestnicy wykorzystali własną wspaniałą wyobraźnię, pędzle i farby akrylowe.
Tak wykonane koszulki po wyschnięciu należy przeprasować żelazkiem, aby utrwalić malowidło przed zniszczeniem.
Kolejne warsztaty plastyczne z malowania koszulek odbędą się 29 stycznia o godzinie 14 w Domu Kultury.

Zapraszamy całe rodziny do wspólnego malowania.

Skip to content