Otwarcie wystawy

W piątek 23 stycznia 2009r. w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury odbył się wernisaż zbiorowej wystawy Grupy Twórczej Vena z Kozienic.
Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury dokonała uroczystego otwarcia wystawy i powitała przybyłych artystów i gości.

Stowarzyszenie Twórców Ludowych Vena działa ponad dziesięć lat przy Kozienickim Domu Kultury, od niedawna opiekunką grupy jest Pani Agnieszka Piwkowska – instruktor plastyki. Grupa skupia twórców o różnorodnym warsztacie artystycznym. Na wystawie można obejrzeć tkactwo artystyczne – Jolanty Gielniewskiej, Zofii Skowrońskiej, Elżbiety Burzyńskiej, z haftem gobelinowym i koronkami przyjechały do nas panie Maria Podsiadła i Władysława Barbara Drachal. Malarstwo olejne prezentują: Leokadia Styś,
Genowefa Śledź, Genowefa Łukaska, Eugenia Kuna, Helena Szamańska, Janusz Karaś, Marian Gwardiak. Państwo Marlena i Andrzej Zielińscy prezentują w naszej galerii malarstwo olejne i rzeźbę, a pan Stanisław Wołos – kronikarz i miłośnik Puszczy Kozienickiej, który zajmuje się pamiętnikarstwem historycznym i heraldyką zaprezentował prace związane z parafią Stanisławice.
Pan Józef Kondeja – artysta rzeźbiarz, który należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych przywiózł rzeźby i płaskorzeźby o tematyce przyrodniczej i religijnej.
Artyści swoje prace prezentowali między innymi w Warszawie, Puławach, Radomiu, Górze Kalwarii, Przysusze, promując swoje miasto na wernisażach, dożynkach, jarmarkach, konkursach. Prace artystów kozienickich można obejrzeć w Domu Kultury w Zwoleniu do końca lutego.

Skip to content