DZIEŃ BABCI I DZADKA

W środę, 21 stycznia 2009r. o godzinie 16.30 w Domu Kultury w Zwoleniu odbył się koncert dedykowany wszystkim Babciom i Dziadziusiom z okazji ich święta. Tytuł koncertu – „Babciu i Dziadziu – kochamy Was. Wnuczęta…”.

Przybyłych na koncert przywitała dyrektor Domu Kultury Anna Natalia Wieczerzyńska. Złożyła życzenia szacownym gościom w imieniu własnym oraz Burmistrz Zwolenia – Bogusławy Jaworskiej, której inne ważne obowiązki nie pozwoliły tym razem na udział w imprezie.
W półtoragodzinnym programie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Paciorkowej Woli przygotowane przez nauczycielkę Renatę Krawiec oraz dzieci z zespołów i grup twórczych Domu Kultury: Grupa Taneczna „Rocksteep” – Magdaleny Urbaś, Grupa Taneczna „Janet” – Anety Adamiec, Dziecięca Grupa Rytmiczna – Joanny Tęczy. Soliści śpiewający to: Klaudia Świątek i Daria Wątorska z Grupy Teatralnej „Smerfy” – Ewy Bulzackiej oraz Aneta Adamiec. Wokalne przygotowanie solistów – Robert Kusio. Na keyboardzie zagrała uczennica Michała Tęczy – Dominika Siepietowska.
Dla babć i dziadków przygotowane zostały konkursy. Babcie poznawały po dotyku owoce, a dziadkowie po smaku soki owocowe. Wszyscy w nagrodę mogli zabrać ze sobą wylosowane rekwizyty. Konkursy przygotował i przeprowadził Krzysztof Małek. On również był reżyserem, konferansjerem i scenografem koncertu. Łącznikiem między poszczególnymi punktami widowiska były refreny piosenek o babciach i dziadkach. Każdy otrzymał laurkę z tekstami. Kilkanaście razy na Sali brzmiały refreny intonowane przez Michała Tęczę, a śpiewane przez wszystkich widzów: „Babcia wróżka, babcia wróżka, to cudowne – mówię wam. Babcia wróżka, babcia wróżka, tak wspaniałą babcię mam”, oraz „Fajny dziadek , dobry dziadek, rewelacja – mówię wam. Dobry dziadek, super dziadek. Wspaniałego dziadka mam”. Wszyscy bawili się doskonale. Obiecujemy, że za rok też tak będzie.

Skip to content