Otwarcie wystawy Janusza Karasia

W dniu 27 listopada 2008r. w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury w Zwoleniu została otwarta przez Zastępcę Burmistrza Zwolenia Włodzimierza Kabusa wystawa malarstwa kozienickiego artysty Janusza Karasia. Artysta z zawodu jest technikiem mechanikiem. Maluje głównie techniką olejną, a tematem jego prac są pejzaże, martwe natury, a także obrazy o tematyce historycznej i sakralnej oraz portrety.

Malarstwo jest nie tylko hobby lecz również sposobem na życie. Za pomocą pędzla wyraża swoje myśli, pragnienia i emocje. W dorobku ma martwe natury, kompozycje kwiatowe, portrety i obrazy o tematyce sakralnej. Jest samoukiem, od ponad dwudziestu lat zmaga się z malarską materią. Artysta mówi że „brakuje mi znajomości warsztatu jaką posiadają absolwenci szkół plastycznych, lecz ciągle się uczę „metodą prób i błędów”, czyta literaturę fachową i studiuje obrazy dawnych mistrzów. Swoje prace w „zwoleńskiej galerii” prezentuje już po raz drugi.

Waldemar Gołdziński – instruktor plastyki Domu Kultury powiedział „słowo” o pracach artysty i podzielił się ideą jaka przyświecała mu przy aranżacji wystawy.

Pięć prac artysty znalazło nabywców już w dniu otwarcia wystawy.

Skip to content