Pokaz multimedialny „Cyfrowe Oko”

26 września w piątkowe popołudnie w Małej Galerii Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się podsumowanie I Ogólnopolskiego konkursu p.n. „Cyfrowe Oko” oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom. Wręczenia dokonali Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia i Włodzimierz Kabus zastępca Burmistrza Zwolenia.

Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Zwoleniu a współrealizatorem Edward Kruk AFRP z Radomia, który na spotkaniu odczytał protokół z obrad Jury z dnia 23 sierpnia 2008r. Na konkurs wpłynęło 142 prace od 37 autorów z terenu całej Polski. Jury w składzie: Mieczysław Cybulski AFIAP, AFRP, hon. zdfp z Warszawy – Przewodniczący oraz członkowie Małgorzata Dołowska, z Warszawy, Henryk Chojnacki AFRP, RTF z Radomia, Waldemar Gołdziński AFRP ze Zwolenia.

Po kilkakrotnym obejrzeniu prac ,do multimedialnego pokazu zakwalifikowanych zostało 120 prac od 37 autorów. Do wytypowania Nagród Jury nominowało autorów (w kolejności alfabetycznej): Zenon Balcer – Warszawa, Hubert Bedyk – Radom, Tadeusz Biłozor – Jelenia Góra, Paweł Błachnio – Lublin, Jacek Brożek – Radom, Jerzy Chachlowski – Pogwizdów, Elżbieta Chachlowska – Zwoleń, Piotr Chojnacki – Radom, Katarzyna Czarlunczakiewicz – Lublin, Wojciech Domagała – Kielce, Maciej Duczyński – Ruda Śląska, Bartosz Domański – Gdańsk, Katarzyna Dyszyńska – Warszawa, Tomasz Grzyb – Radom, Witold Kurowski – Łódź, Ryszard Literacki – Jelenia Góra, Paweł Myśliński – Szczecin, Paweł Nakonieczny – Zwoleń, Grażyna Nowak – Stoczek, Piotr Rosiński – Łódź, Joanna Rybczyńska – Warszawa, Wiesław Warchoł – Radom, Elżbieta Waszczuk – Kołobrzeg. Z nominowanych autorów Jury przyznało następujące nagrody i dyplomy:

Złote cyfrowe oko – otrzymał Pan Tomasz Grzyb z Radomia za całość prac na wystawie,

Srebrne cyfrowe oko – otrzymał Pan Piotr Rosiński z Łodzi za całość prac na wystawie.

Brązowe cyfrowe oko – otrzymał Pan Hubert Bedyk z Radomia za prace „Potęga II” i „EN FACE”

Złoty Medal Fotoklubu RP za twórczość artystyczną – otrzymał Pan Wiesław Warchoł z Radomia za pracę „Krym I”.

Srebrny Medal Fotoklubu RP za twórczość artystyczną otrzymał Pan Piotr Chojnacki z Radomia za pracę „Martwa Natura”.

Brązowy Medal Fotoklubu RP za twórczość artystyczną otrzymała Pani Elżbieta Chachlowska ze Zwolenia za pracę „Mikołaj i jego przyjaciele I” Nagrodę Burmistrza Zwolenia otrzymał Pan Witold Kurowski z Łodzi za prace „Auto I” i „Burta I”

Nagrodę Specjalną Prezesa Fotoklubu RP otrzymała Pani Grażyna Nowak ze Stoczka za pracę „Ostatnie przymiarki”.

Nagrodę Fundacji „Fotografia dla Przyszłości” otrzymał Pan Paweł Myśliński ze Szczecina za pracę „Berlin”.

Nagrodę Specjalną Agencji Transportowej MAKRO SERVICE otrzymał Pan Hubert Bedyk z Radomia za pracę „EN FACE”.

Dyplom Dyrektora Domu Kultury w Zwoleniu otrzymał Pan Wojciech Domagała z Kielc za prace „Bardzo krótki moment” i „Dwa lustereczka”

Obradujące Jury stwierdziło bardzo wysoki poziom konkursu i złożyło propozycję by w następnych edycjach konkurs ten stał się międzynarodowy.

Po wręczeniu dyplomów i nagród ,Anna Wieczerzyńska dyr. Domu Kultury zaprosiła laureatów i gości na pokaz multimedialny do sali widowiskowej. W półmroku sali z muzyka w tle, prezentowane fotografie dostarczyły niesamowitych wrażeń. Po prezentacji nastąpiła dyskusja oraz wymiana doświadczeń wśród artystów i osób zainteresowanych fotografią.

Prace zakwalifikowane na pokaz można obejrzeć na stronie internetowej; www.cyfroweoko.republika.pl

Skip to content