Bajka „Jest taki kwiat”

17 czerwca br. w Domu Kultury grupa teatralna Smerfy wystawiła sztukę „Jest taki kwiat” nad którą pracowała kilka miesięcy. Uczniowie klasy IV f Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu już drugi rok nie szczędzą trudu, aby zagrać na deskach sali widowiskowej DK.

W rolę upartej i złej Semiramidy wcieliła się Klaudia Świątek, jej mamę zagrała Zuzanna Suwała, a tatę – króla Edwina grał Michał Małkiewicz. Gustaw – Kacper Procki to główna postać bajki, a jego rodziców królową Wilhelminę zagrała Paulina Sałek, króla Ramireza – Krystian Soczyński. Edyta Szewczyk – Klara pięknie przebrana za wróżkę kwiatów czarowała słowem i piosenką wszystkie malwy i stokrotki, róże frezje i bławatki.

Nadworną damę – Lukrecję i pokojówkę zagrała – Ania Bernat. Konrad Zawadzki to teatralny lokaj, a Łukasz Furga – służący i nauczyciel. Pałacowym ogrodnikiem był Piotr Marchewka.

Głównym przesłaniem bajki była myśl, że każdy z nas ma kwiat w duszy, kwiat swojego sumienia, jeśli w naszej duszy jest ciemno i smutno to znaczy, że nasz dzień nie był dobry, a jeśli wieczorem nasza dusza jest napełniona światłem i muzyką to znaczy, że przeżyliśmy wspaniałe chwile.

Przedstawienie wyreżyserowała Ewa Bulzacka, muzycznie bajkę opracowali Piotr Markowski i Robert Kusio, światła – Ryszard Krawczyk. Dzieci zagrają przedstawienie dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w czerwcu i we wrześniu.

Skip to content