Miejska Orkiestra Dęta na wakacjach w Biskupinie

7 lipca 2008r wyjechaliśmy autokarem Urzędu Miejskiego na wypoczynek do historycznej osady – Biskupina położonym w województwie kujawsko- pomorskim. Warsztaty szkoleniowo – wypoczynkowe trwały tylko 7dni , ale wystarczyło nam czasu abyśmy zwiedzili kolebkę polskich miast.

Byliśmy w mieście wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika Toruniu – starym mieście które pomimo wieku zachowało dużo zabytków. Najbardziej podobało nam się planetarium – miejsce ciekawe i intrygujące, przybliżające istotę kosmosu i pochodzenia naszej planety i życia na niej. Nie sposób, aby być w Toruniu i nie spróbować słynnych przepysznych toruńskich ciasteczek – Pierniczków, których zapach wypełnia całe miasto. Smak i zapach na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zwiedziliśmy też Gniezno – pierwszą stolicę Polski, siedzibę arcybiskupów gnieźnieńskich, stolicę pierwszej metropolii kościelnej. Potem jeszcze Kruszwica – miasto Popiela, Żninin i kolejką wąskotorową dojechaliśmy do Wenecji, miejscowości położonej urokliwie między trzema jeziorami. Uwagę naszą przyciągnęły okazałe ruiny XIV-wiecznego zamku – siedziby Mikołaja Nałęcza, zwanego Krwawym Diabłem Weneckim. Naprzeciw ruin znajduje się siedziba Muzeum Kolei Wąskotorowej, w której podziwialiśmy eksponaty związane z dawnym transportem kolejowym: zabytkowe parowozy, wagony, urządzenia stacyjne.

Największym wyzwaniem podczas tych wakacji był nasz udział w „Spotkaniach szkolnej Młodzieży Muzykującej” w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Impresji Muzycznych, które odbywały się na Rynku Głównym. Tam koncertem i pokazem musztry paradnej zachwyciliśmy organizatorów imprezy, mieszkańców i przebywających turystów. Władze samorządowe na czele z Panią Burmistrz mogą być pewni, że godnie reprezentowaliśmy nasze miasto.

Skip to content