Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 11 marca 2008r. w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się Eliminacje Powiatowe trzech konkursów recytatorskich: 53. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w roku Zbigniewa Herberta, 25. Małego Konkursu Recytatorskiego i 31. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Wszystkich wykonawców oceniała Komisja Artystyczna powołana przez Zarząd Okręgowy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu: Genowefa Podgajniak, Czesława Jakubska i Jerzy Iwański.

W konkursie „dużym” startowało 20 wykonawców reprezentujących młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Do Eliminacji Rejonowych w Radomiu zakwalifikowano Bartosza Pietrzyka z Zespołu Szkół Licealnych w Zwoleniu. Wyróżniono Anetę Gołdę z Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu i Magdalenę Skorupską ze Środowiskowego Hufca Pracy w Zwoleniu.

W konkursach „małych” startowały dzieci w przedziale wiekowym od przedszkolaków do gimnazjalistów. Wystąpiło 89 recytatorów.

Do przeglądu radomskiego zakwalifikowali się: Magdalena Imańska i Marcelina Szostak z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu, Mateusz Tkaczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzezinkach Starych oraz Karina Krawiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli.

Do przeglądu „Warszawska Syrenka” w Warszawie Komisja skierowała: Martynę Skoczylas ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej w Zwoleniu, Karinę Krawiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paciorkowej Woli oraz Bernadettę Wieczerzyńską z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu.

Ponadto w konkursach „małych” wyróżniono 24 osoby ze szkół i placówek kultury.

Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Każdy mógł poczęstować się pączkiem i herbatą.

Całość konkursów przygotował i przeprowadził instruktor ds. teatru Domu Kultury – Krzysztof Małek.

Skip to content