Malowanie koszulek

W dniach 12 i 19.II.2008 r. w Domu Kultury odbyły się zajęcia malowania koszulek. Zajęcia poprowadzone zostały przez instruktorkę plastyki Karolinę Frankiewicz-Jaworską.

Warsztaty przyciągnęły dużą grupę dzieci i rodziców. Zajęcia rozpoczęto od przygotowania koszulek: równe rozłożenie koszulek i podłożenie kartoników, które zabezpieczały przed przebijaniem farby na drugą stronę. Na tak przygotowanych koszulkach dzieci malowały różnorodne wzory przy pomocy farb akrylowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się szablony wykonane przez instruktorkę, dzięki, którym dzieci odbijały gotowe wzory. Aby prace dzieci nie uległy zniszczeniu w trakcie prania, wzory koszulek zostały utrwalone przy pomocy żelazka. Mali uczestnicy byli szczęśliwi, że samodzielnie wykonali wyjątkowe i niepowtarzalne koszulki dla siebie i swoich bliskich.

Warsztaty cieszyły się dużą frekwencją, ponieważ większość uczestników spotkała się po raz pierwszy z taką formą plastyczną. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu emocji, pobudziły wyobraźnię (wymyślane wzory).

Skip to content