Lampa Alladyna

Atrakcją tegorocznych ferii zimowych spędzanych w Domu Kultury był przyjazd aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art–Re z Krakowa z inscenizacją bajki „Lampa Aladyna”.

Aktorzy przedstawili adaptację jednej z najsłynniejszych opowieści Szeherezady. „Baśń tysiąca i jednej nocy” to piękna, poetycka historia przybliżająca egzotykę krajów dalekiego wschodu. Aktorzy w sposób niezwykłe humorystyczny przedstawili perypetie tytułowego bohatera , któremu udało się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Przesłaniem baśni było zwrócenie uwagi na znaczenie odpowiedzialności, uczciwości i szacunku. W tytułowe role wcielili się Sebastian Nowakowski i Krzysztof Rudka. Baśniową atmosferę oddała muzyka orientalna, piękne kostiumy oraz scenografia z klimatem sułtańskiego pałacu.

Sala widowiskowa pękała w szwach od ilości dzieci i opiekunów. Oczywiście dzieci miały możliwość skorzystania z czarodziejskich właściwości lampy. Jak pewnie się domyślacie efektem energicznych pocierań lampy było pojawienie się na scenie Dżina, który spełniał każde życzenie.

Dzieci zostały włączone do uczestnictwa w interaktywnym teatrzyku. Chętnie kupowały towary na perskim targu, krzyczały po arabsku „salem – alacham” i tańczyły z nietoperzami z czarodziejskiej jaskini. Po spektaklu maluchy weszły na scenę, aby zrobić sobie wspólne zdjęcie z aktorami. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

Skip to content