Otwarcie wystawy malarstwa Urszuli Pawlak z Kozienic – Dzień Babci i Dziadka

Otwarcie wystawy malarstwa Urszuli Pawlak z Kozienic – Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia 2008r. została otwarta w Galerii Fotografii i Plastyki Domu Kultury wystawa malarska Urszuli Pawlak, artystki z Kozienic. Wystawę otworzyła Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia.

Artystka zajmuje się z pasją malarstwem i tkaniną artystyczną, jest bardzo twórcza, wrażliwa i skromna. Mottem życiowym Pani Urszuli Pawlak są słowa Vincenta Van Gogha „(….)mogą za nas mówić tylko nasze obrazy”. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach w kraju i zagranicą, a ulubionymi motywami są martwa natura, pejzaż i kwiaty. Między innymi jest trzykrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Strażacki trud”. Jest autorką gobelinu „Herb Kozienic”, który zdobi salę konferencyjną Urzędu Miejskiego w Kozienicach . Uczestniczy w plenerach i konkursach plastycznych w których odnosi sukcesy. Wystawa jest bardzo ciekawa tematycznie, można ją zwiedzać codziennie w godzinach pracy Domu Kultury do końca lutego. Obrazy można również zakupić.

21 stycznia 2008r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Zwoleniu odbyła się wspaniała impreza dedykowana wszystkim BABCIOM i DZIADZIUSIOM.
Motto uroczystości brzmiało: „ Niechaj Babcia i Dziadek tak nam długo żyją, póki mucha i komar morza nie wypiją…”

Na wstępie Burmistrz Zwolenia – Bogusława Jaworska złożyła – jako babcia – życzenia dla dziadków. Włodzimierz Kabus – z-ca burmistrza – dziadziuś – pozdrowił wszystkie babcie….

W tym momencie scenę opanowały dzieci z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu. Grupa z oddziału III, którym opiekują się Panie: Edyta Chołuj i Elżbieta Puk pokazały na scenie piękne „Jasełka”. Tak przygotowane dzieci w przyszłości mogą „zasilić” kadry niejednego, prestiżowego teatru w Polsce.

W dalszej części zaprezentowały się dzieci z grup artystycznych Domu Kultury.

Na scenie przepełnionym żywiołowym tańcem pokazały się grupy taneczne: „Rocksteep I,’’ i „Rocksteep II” – trenerki Magdaleny Woźniak, „Hip – Hop I i II” – Pauliny Daniłko oraz grupa „Janet” – w choreografii Anety Adamiec. Aneta zaśpiewała również dwie piosenki dla świętujących . Wystąpiły również dzieci z grupy rytmiczno – folklorystycznej Joanny Tęczy i dzieci uczące się grać na instrumentach klawiszowych – Michała Tęczy. Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury podziękowała wszystkim za przybycie. Skromną oprawę scenograficzną i przeprowadzenie całości zapewnił Krzysztof Małek. Robert Kusio jak zawsze zapewnił „głos” wszystkim gościom sceny.

Skip to content